RDZEŃ – SKŁAD WEWNĘTRZNEGO SANDWICZA

Obecnie do produkcji wyrobów PERITO używamy 4 rodzajów rdzeni wewnętrznych według następujących specyfikacji. Różnice między poszczególnymi rdzeniami tkwią przede wszystkim w rodzajach wykorzystanych materiałów wzmocnień, przy użyciu których zmienia się całkowita sztywność rdzenia wypełnienia, ale automatycznie pogarsza się wartość przepuszczalności cieplnej wybranego sandwicza. Dla każdego rdzenia określono specyficzny zakres zastosowań, ewentualnie zalecamy użycie konkretnego rdzenia odpowiadającego wymaganiom co do bezpieczeństwa lub wytrzymałości drzwi.

Ogółem rdzeń „A” można polecić do wszystkich wypełnień drzwiowych z tworzywa (Classic, Technic) w kolorze białym oraz wszystkich wypełnień drzwiowych HPL (Vizual, Elegance i Premium) bez względu na wykończenie powierzchni. Uzyska się w ten sposób najniższe wartości przepuszczalności cieplnej, a sztywność będzie w pełni wystarczająca. W przypadku wypełnień HPL / ALU rdzenia nie trzeba w żaden sposób wzmacniać, płyty HPL lub ALU są wystarczająco twarde i odporne. Rdzeń „D” zaleca się używać do wypełnień z tworzywa serii Classic i Technic, z powierzchnią imitującą drewno.

 

Rdzeń A
slozeni-A.gif

Rdzeń „A” tworzy styropian. Ten rdzeń jest w pełni wystarczający do wszystkich typów wypełnień HPL / ALU, nie trzeba wybierać innego rdzenia. Niepotrzebnie wzrasta przepuszczalność cieplna wypełnienia oraz wzrasta cena kompletnego produktu.
W przypadku wypełnień z tworzywa sztucznego ten rdzeń jest wystarczający do wszystkich białych wariantów z mniejszą powierzchnią oszklenia. W przypadku większej powierzchni przeszklenia (Stela S2, S3, Eva S8 itd.) zaleca się wybranie rdzenia „D”. 

Rdzeń B
slozeni-B.gif

Rdzeń „B” jest klejonym sandwiczem złożonym z 2 płyt styropianowych, między które wklejono płytę aluminiową o grubości 1 mm. Ten rdzeń ma podwyższoną odporność, która jednak nie jest udokumentowana certyfikatem. Certyfikat bezpieczeństwa można uzyskać tylko na kompletne drzwi wejściowe, nie na samo wypełnienie drzwiowe. Rdzeń jest stosowany wyłącznie do gładkich białych płyt PCW o wymiarach 2000 x 1000 mm.
 

 

Rdzeń D
slozeni-D.gif

Rdzeń „D” stanowi połączenie styropianu XPS i płyty poliuretanowej o grubości 10 mm. Taka struktura zapewnia optymalną wytrzymałość rdzenia, jest zatem idealna do stosowania w „ryzykownych” wypełnieniach drzwiowych z tworzywa z wykończeniem powierzchni imitującym drewno.  


 

Przepuszczalność cieplna – przykłady poszczególnych typów wypełnień PERITO

Deklarované hodnoty pro certifikaci dveřních výplní PERITO